|  ورود به سایت  |  پنجشنبه 01 تیر 1396

 
05

گرامیداشت خاطره شهدای فاجعه منا در ایتالیا

گرامیداشت خاطره شهدای فاجعه منا در ایتالیا

مراسم بزرگداشت نخستین سالروز شهدای فاجعه منا با حضور جمعی از مسلمانان ایتالیایی و اندیشمندان این کشور درپایتخت ایتالیا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم ، همزمان با سالروز فاجعه منا و شهادت شمار زیادی از حجاج بیت الله الحرام ، ‌مراسمی به همین مناسبت در شهرهای رم و تورینو در ایتالیا برگزار شد.

مراسم بزرگداشت نخستین سالروز شهدای فاجعه منا در همایش « عبادتگاهی در مرکز جهان: سفر زیارتی به مکه؛ تاریخ، معنویت و فجایع معاصر» با حضور جمعی از مسلمانان ایتالیایی و اندیشمندان این کشور درپایتخت ایتالیا برگزار شد. جوزپه ایللو، ناشر و مسلمان شیعه ایتالیایی ، کارلو کوربوچی وکیل مسلمان ایتالیایی و حجت الاسلام ابوالفضل امامی روحانی مرکز اسلامی امام مهدی (عج ) در رم، سخنرانان این نشست بودند که ضمن تاکید بر اهمیت و قداست کعبه و مراسم حج، ابعاد حقوقی ،سیاسی و فقهی فاجعه منا را مورد بررسی قرار دادند و بی کفایتی و مدیریت بد و بسیار ناکارامد رژیم سعودی را عامل شهادت شمار زیادی از حجاج در منا دانستند.


جوزپه ایللو در پایان این همایش به خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما در رم گفت: ما در این نشست درباره فاجعه منا که به علت بی تدبیری ال سعود موجب شهید شدن هزاران مسلمان شد صحبت کردیم. ما مسلمانان ایتالیایی معتقدیم برای تکرار نشدن این نوع فجایع و با توجه به بی کفایتی سعودی ها در تامین امنیت حجاج ،باید اداره این مراسم به صورت مشترک به تمام مسلمانان واگذار شود.

همزمان با برگزاری این همایش ، مراسم مشابهی نیزدر مرکز فرهنگی توحید در شهر تورینو در شمال ایتالیا با حضور شماری از ایرانیان، ایتالیایی ها و دیگر مسلمانان مقیم این شهر برگزار شد.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (508)
کد خبر: 7149
  • گرامیداشت خاطره شهدای فاجعه منا در ایتالیا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: