|  ورود به سایت  |  پنجشنبه 01 تیر 1396

 
24

ورود کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس برای پیگیری «فاجعه منا»

ورود کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس برای پیگیری «فاجعه منا»

رئیس سازمان حج و زیارت از ورود کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی برای ارائه نظرات کارشناسی در زمینه پیگیریهای حقوقی شهدای فاجعه منا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ در خصوص پیگیری حقوقی فاجعه منا اظهار کرد: مسئولیت پیگیری حقوقی فاجعه منا بر عهده دستگاه دیپلماسی و  به طور مستقیم بر عهده معاونت کنسولی آن وزارت خانه است.

وی ادامه داد: هفته گذشته جلسه‌ای به دعوت کمیسیون حقوق و قضایی مجلس برگزار شد و بنده به همراه آقای قشقاوی، مسئول پیگیری حقوقی شهدای فاجعه منا در بین نمایندگان عضو این کمیسیون حضور یافتیم و نکات بسیار مفیدی عنوان شد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در پایان نشست با اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس قرار شد تا از ظرفیت کارشناسی کمیسیون حقوقی و قضایی نیز برای پیگیریهای شهدای فاجعه استفاده شود.

اوحدی درباره آخرین پیگیریهای انجام شده برای شهدای فاجعه منا عنوان کرد: دادستانی کل کشور هم اقدامات بسیار مفیدی را در حوزه قوه قضاییه انجام داده و سایر مسئولان نیز در رابطه با پیگیریهای حقوقی شهدای فاجعه منا در تلاش هستند.

وی به قطع رابطه سیاسی با عربستان اشاره کرد و متذکر شد: به دلیل این قطع رابطه، ممکن است مسیر پیگیریهای حقوقی با برخی موانع مواجه باشد اما این به معنای اقدام نکردن جدی برای استیفای حقوق خانواده‌های شهدا منا نیست و باید اقدامات جدی صورت گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: معتقدیم همانطور که در کمیسیون حقوقی و قضایی، وزارت امور خارجه و جلسات دادستانی کشور مصوب شده همه دستگاهها از ظرفیتهای داخلی و بین‌المللی خود برای استیفای حقوق شهدای مظلوم منا بهره بگیرند و هر جا روزنه‌ای دیده می‌شود به سمت آن برویم.

اوحدی به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک همه دستگاهها به پیگیریهای حقوقی اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید داشتند که باید از همه ظرفیتها برای روشنگری سیاسی، دینی و فرهنگی در حوزه‌های فرهنگی، دینی، سیاسی و اجتماعی برای افشای جرم و جنایت عربستان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: معتقدیم که تا امروز اقدامات خوبی از طرف دستگاههای مختلف برای پیگیری حقوقی شهدای فاجعه انجام گرفته اما این اقدامات باید سرعت بیشتری بگیرد.


تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (600)
کد خبر: 7205
  • ورود کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس برای پیگیری «فاجعه منا»

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: