|  ورود به سایت  |  جمعه 30 تیر 1396

 
19

آتش سوزی در هتل زائران در کربلای معلی

آتش سوزی در هتل زائران در کربلای معلی

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: در حادثه شب گذشته در یکی از هتل های کربلای معلی 5 نفر از زائران جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی در خصوص حادثه آتش سوزی در یکی از هتل های شهر کربلا گفت: این حادثه شب گذشته در هتل قصر المولی در کربلا رخ داد که زائران آن متشکل از تعدادی از زائران استان خراسان رضوی بودند که خارج از سیستم سازمان حج و زیارت و توسط شرکت های غیر مجاز به عتبات اعزام شده بودند.

وی افزود: این آتش سوزی در اثر اتصالی شبکه برق هتل رخ داد که متاسفانه 5 نفر از زائران جان خود را از دست دادند و با توجه به اینکه این حادثه بسیار سریع و وسیع بوده متاسفانه میزان سوختگی به قدری بالا بوده که امکان شناسایی زائران جان باخته تاکنون امکان پذیر نیست.

وی بیان کرد:  تاکنون 5 نفر از زائران جان خود را از دست داده اند که 2 نفر از آنان قطعی است که ایرانی هستند و با توجه به اینکه اتباع دیگر کشورها نیز در آن هتل اسکان داده شده بودند، ملیت سه زائر دیگر هنوز قطعی نیست.

نظافتی اضافه کرد: در این حادثه کمتر از 10 نفر مجروح شدند که علی رغم اینکه این زائران تحت پوشش سازمان حج به عتبات سفر نکرده بودند، ستادهای سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی حج و زیارت سعی کردند به سرعت در محل حضور پیدا کرده و امداد رسانی کنند.

وی ادامه داد: در خصوص تعداد زائران ایرانی این هتل ، تقریبا از شهرستان تربت حیدریه 40 نفر و از مشهد مقدس حدود 75 نفر بوده اند و شب دومی بوده که این زائران در آن هتل مستقر بوده اند که این حادثه اتفاق افتاده است.

مدیر کل عتبات سازمان حج بیان کرد: این حادثه علاوه بر صدمات جانی برای زائران منجر به سوخته شدن وسایل و حتی گذرنامه های زائران شده است که البته همکاران ما با همکاری سفارت و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در عراق و مجموعه امداد تلاش می کنند که به این زائران امداد رسانی نمایند.

وی در خصوص اعلام اسامی مصدومین این حادثه گفت: البته اعلام اسامی حادثه دیدگان این آتش سوزی به عهده سازمان حج و زیارت نیست ، زمانی که از زائران در کاروان های سازمان حج ثبت نام می شود اسامی زائران در سیستم رایانه ای این سازمان ثبت می گردد و زمانی که حادثه ای رخ می دهد اطلاعات زائران موجود است اما در حادثه اخیر بدلیل اینکه زائران خارج از سیستم سازمان حج و بصورت آزاد به عتبات مشرف شده اند، اطلاعاتی از آنان در دست نیست. با این وجود مدیریت حج و زیارت استان خراسان رضوی و دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق در تلاش هستند تا در صورتی که اطلاعاتی از زائران بدست بیاورند، برای اطلاع رسانی در اختیار قرار دهند.

 

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (744)
کد خبر: 7492
  • آتش سوزی در هتل زائران در کربلای معلی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: