|  ورود به سایت  |  یکشنبه 07 خرداد 1396

 
12
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر:

انقلاب اسلامی تحولات بزرگی را در جهان به وجود آورده است

انقلاب اسلامی تحولات بزرگی را در جهان به وجود آورده است
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: انقلاب اسلامی برکات و ثمرات فراوانی داشته و تحولات بزرگی را در جهان به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج؛ حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در جلسه  تواصی به حق در جمع کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان ساختمان پلاسکو، به حضور گسترده مردمِ خوب و با فضیلت کشور در مراسم تشییع پیکر این عزیزان اشاره کرد و گفت: فداکاری این عزیزان جانفشان و قدرشناسی مردم از شهدای آتش نشان شایسته قدردانی است. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم بررسی و کارشناسی این حادثه و دیگر حوادث اخیر تاکید کرد و افزود: مسئولان کشور دراین باره باید چاره اندیشی کنند و یکی از مسائل مهم، آسیب شناسی و برخورد قاطع برای جلوگیری از تکرار شدن این گونه حوادث است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به فرا رسیدن دهه مبارکه فجر، درباره عوامل پدید آمدن انقلاب و راه‌های حفظ و نگهداری از آن سخن گفت و تاکید کرد: انقلاب اسلامی برکات و ثمرات فراوانی داشته و تحولات فراوانی را در داخل و خارج کشور ایجاد کرده است.

وی افزود: اگر بخواهیم نظام اسلامی دوام پیدا کند باید مراقب توطئه ها و خطرهایی باشیم که به انقلاب لطمه وارد می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر گفت: پیروزی انقلاب به معنای سرنگونی رژیم و شکل گرفتن حکومتی است که بتواند اهداف انقلاب را تحقق بخشد، حقوق مردم را رعایت و عدالت را پیاده کند و شرایط مناسب اقتصادی ایجاد و اخلاق، فضیلت و ... را در جامعه توسعه دهد. 

وی با بیان اینکه در آیات و روایات متعدد به سلسله عوامل موثر در کوتاه شدن عمر دولت ها و ملت ها در جوامع بشری اشاره شده است، افزود: در روایات زیادی آمده است که ظلم و ستم موجب کوتاه شدن عمر و از بین رفتن دولت‌ها و ملت‌ها می‌شود، برای این که انقلاب اسلامی دوام پیدا کند باید ریشه‌های ظلم در جامعه خشکانده شود، اگر ظلم در جامعه توسعه پیدا کرد عمر حکومت کوتاه خواهد شد و خطر برای جامعه به وجود خواهد آمد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر دومین عامل موثر در سقوط دولت‌ها را سوء مدیریت دانست و گفت: اگر جامعه درست مدیریت شود و مردم به آینده امیدوار باشند به طور طبیعی همه حامی حکومت و نظام و علاقه‌مند به آن خواهند بود. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: اسلام طرفدار شایسته سالاری است ولی متاسفانه این موضوع در جامعه درست عملیاتی نمی‌شود که یک بخش آن به قوانینی باز می‌گردد که دست و پاگیر است و اگر کسی بد مدیریت کند به جای دیگر منتقل و به کار دیگری گمارده می شود، در صورتی که اگر ملاک شایسته سالاری حاکم شود آن کس که نمی‌تواند مدیریت درست داشته باشد باید کنار گذاشته شود.

وی گفت: باید فرهنگ سازی شود تا ملاک‌های دینی، شایسته سالاری، مشورت و استفاده از فرهیختگان، اندیشمندان جامعه و متخصصان در گزینش ها و به کار گیری افراد در اولویت قرار گیرد و اگر فردی توان به عهده گرفتن مسئولیت محوله را ندارد باید از پذیرش آن خودداری کند. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه پیامبر، ائمه و حتی برخی خلفا فرصت می‌دادند افراد بیایند و حرفشان را بزنند، افزود: این رویه در صدر اسلام وجود داشته است و ائمه آن را به ما یاد داده اند.

وی تاکید کرد: استبداد رای و دیکتاتوری سقوط می‌آورد و نمونه های آن شوروی سابق، صدام در عراق، بن علی در تونس، شاه در ایران و مبارک در مصر است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر تفرقه را چهارمین عامل از بین رفتن انقلاب ها و حکومت ها دانست و گفت: آیات و روایات فراوانی به صراحت تاکید دارد که باید از بروز تفرقه در جامعه جلوگیری کرد زیرا اختلاف جامعه را به هم می‌ریزد و تفرقه، بنای یک حکومت و انقلاب را سست می‌کند.

وی افزود: اگر بخواهیم نظام اسلامی مان دوام پیدا کند باید اینگونه موارد را لحاظ کنیم و در دهه فجر علاوه بر بیان ویژگی‌ها، ثمرات و برکات انقلاب به مردم گوشزد کنیم که مراقب توطئه ها و خطرهایی باشیم که به انقلاب لطمه وارد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر ادامه راه شهیدان را ضروری خواند و گفت: این عزیزان شهید شدند تا حکومتی که اسلام ارائه می‌کند پیاده شود، جدایی از مسیر اسلام خطری است که ما را تهدید می کند، بنابراین باید مراقب باشیم و همه کمک کنیم و وارد مقوله هایی نشویم که درآیات و روایات آمده است و موجب فروپاشی حکومت می شود. 
  
نماینده ولی فقیه در پایان افزود: بحمدالله امروز رهبری عالم، هوشمند، مدیر و شایسته سکان انقلاب را در دست دارند و امت را رهبری می‌کنند و هر زمان خطری را احساس کنند آن را با بهترین شکل به مردم منتقل می کنند، مردم ما هم نشان داده اند به این مهم توجه دارند و با تمام توان در دفاع از اسلام و انقلاب تلاش می کنند.
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (518)
گروه خبر: اخبار عمومی
کد خبر: 7560
  • انقلاب اسلامی تحولات بزرگی را در جهان به وجود آورده است
  • انقلاب اسلامی تحولات بزرگی را در جهان به وجود آورده است
  • انقلاب اسلامی تحولات بزرگی را در جهان به وجود آورده است
  • انقلاب اسلامی تحولات بزرگی را در جهان به وجود آورده است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: