|  ورود به سایت  |  یکشنبه 29 مرداد 1396

 
18

۹۹ درصد زایران ایرانی امسال, حج اولی هستند

۹۹ درصد زایران ایرانی امسال, حج اولی هستند

رییس سازمان حج و زیارت: از ۸۶ هزار و پانصد زائر که امسال به خانه خدا می روند، بیش از ۸۵ هزار نفر اولین بار است که حج تمتع بجا خواهند آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ حمید محمدی با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی زایران در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۴ گفت با این وجود ارایه خدمات به نحو مطلوب و قابل قبولی در حال انجام است.

رییس سازمان حج و زیارت از اعزام حدود ۱۸ هزار زایر ایرانی به سرزمین وحی تا روز سه شنبه خبر داد و گفت :‌ بیش از نیمی از این زایران پس از اقامت شش روزه در مدینه منوره ؛ به مکه مکرمه عزیمت کرده اند.

‌او به آرامش موجود در کاروانها و  زایران تاکنون  در مدینه اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت حفظ عزت ؛ احترام ؛‌ امنیت وکرامت زایران ایرانی گفت بحمدالله  تاکنون‌ مشکل خاصی نداشته ایم و فرایند عملیات حج روال طبیعی دارد.

رییس سازمان حج و زیارت به فعالیت های انجام شده در حوزه اسکان زایران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر زایران ایرانی در ۲۳ هتل در شهر مدینه و در نزدیکی مسجدالنبی اسکان داده شده اند و مشکلی در حوزه های اسکان ؛‌حمل و نقل و تغذیه گزارش نشده است.

رییس سازمان حج وزیارت همچنین  به گرمای هوای این روزهای مدینه و مکه اشاره کرد و گفت همه زایران کشورمان که هم اکنون؛‌ در سلامت هستند. وی با بیان اینکه در ایام تشریق و در سرزمین منا و عرفات، دمای هوا ممکن است به ۵۰ تا ۵۵ درجه هم برسد از اجاره چادرهای با ارتفاع بلند و مجهز به کولرهای گازی در سرزمین عرفات برای اسکان زایران کشورمان در ایام تشریق سخن گفت.

رییس سازمان حج همچنین در جمع  دست اندرکاران و خبرنگاران رسانه ملی که برای پوشش مراسم امسال حج به مدینه امده اند ضمن تشریح وضعیت مراسم امسال حج تمتع، به تلاقی روز عید قربان و روز جمعه بعنوان دو روز عید مسلمانان اشاره کرد و گفت امسال با توجه به اینکه "حج اکبر" است، پانصد هزار زایر به مجموع حجگزاران اضافه شده است که تنگناها و سختی کار را بیشتر می کند.


 اقای محمدی به برنامه های توسعه و تخریب بخشی از هتل های مرکزی شهر مدینه اشاره کرد و افزود بگفته مقامات سعودی، ۲۸۰ هزار تخت در منطقه مرکزی مدینه برای اسکان زایران نیاز است که امسال این رقم ۱۱۰ هزار تخت است

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (400)
کد خبر: 8062
  • ۹۹ درصد زایران ایرانی امسال, حج اولی هستند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: