|  ورود به سایت  |  یکشنبه 29 مرداد 1396

 

عمره مفرده

07
بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از آشپزخانه مرکزی ابوجدایل در مکه مکرمه
چکیده: به گزارش خبرنگار اعزامی سازمان حج و زیارت از مکه مکرمه، جمعی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که در ایام تعطیلات نوروزی جهت انجام عمره مفرده به عربستان سفر نموده اند از آشپزخانه مرکزی ابوجدایل که روزانه حدود 28000 پرس غذا برای زائرین عمره مفرده کشورمان در شهر مکه مکرمه طبخ می کند بازدید نمودند. در این بازدید که آقایان مطهری و نوباوه نماین... ادامه »
07
زائران هشدارهای امنیتی سازمان حج و زیارت را جدی بگیرند
چکیده: مسئول حراست سازمان حج و زیارت در مکه مکرمه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این سازمان گفت: با توجه به سرقتهای متعدد اعم از پول نقد، موبایل و... که از زائرین در مسجدالحرام و مسجدالنبی و دیگر اماکن می شود زائرین حتما به توصیه های مدیران کاروانها در این خصوص توجه و بروشور امنیت در سفر ، که در ایران به آنها ارائه می شود را حتماً مطالعه و نسبت به رع... ادامه »
07
تمدید حضور زائرین در مكه چقدر هزینه دارد؟
چکیده: سیدمهران محمودی، مسئول پشتیبانی ستاد عملیات عمره در این باره به خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع‌رسانی حج به مكه مكرمه گفت: این درخواست از سوی تعداد فراوانی از زائران مطرح می‌شود، اما به دلیل به هم ریختن برنامه سفر كاروان‌ها، با این درخواست‌ها موافقت نمی شود. ایشان در خصوص موافقت با درخواست تمدید و مدت زمان اقامت آنان بیان داشتند: با... ادامه »
06
وقایع تاریخی کعبه
چکیده: عقیق:کعبه طبق برخی روایات اسلامی نخستین بنای ساخته شده روی کره زمین است. از سوی دیگر توجه بیش از یک میلیارد نفر از مردم کره زمین به سوی این بناست و این یعنی می‌توان این ساختمان را در رده‌های بالا مهم‌ترین ساختمان‌های جهان قرار داد. از سوی دیگر طرح‌های توسعه بلندپروازانه دولت سعودی که با بودجه‌های هنگفت اجرا می‌شود... ادامه »
05
تاریخ اسلام در موزه شهر مکه + تصاویر
چکیده: در سال 1379 در مکه مکرمه موزه‌ای با نام «معرض عمارة الحرمین الشریفین» و با مساحت 1200 متر مربع تأسیس شد. این موزه در منطقه امّ الجواد و سر راه قدیم مکه به جده و در کنار کارگاه پرده‌بافی کعبه واقع است. موزه حرمین شریفین، حاوی بخشی از نمادها و آثار تاریخی است که در بازسازی‌ها و یا توسعه حرمین شریفین، از این اماکن خارج کر... ادامه »
05
زیارت دوره عمره گزاران ایرانی در مکه مکرمه
چکیده: زیارت دوره مجالی برای تقریب هر چه بیشتر زائرین با حوادث تاریخی صدر اسلام و آشنایی با مکان های مقدس مکه ومدینه است. زائر از رهگذر این سفر توشه ای به اندازه تاریخ اجمالی اسلام می اندوزد. لذا از آنجایی که زیارت دوره در نقش بندی و الگوپذیری وقایع و خاطرات سفر به سرزمین وحی برای زائرین بسیار موثر است، به اجمال فعالیت ها و هماهنگی های مربوطه در این زمینه... ادامه »
05
انجام 240 هزار مورد ویزیت زائران در عمره جاری تاکنون
چکیده: معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت با اعلام این مطلب که طی عمره سال گذشته ۲۴۰ هزار ویزیت پزشکی برای زائران ایرانی انجام شده است، گفت: جزوه و برنامه های آموزشی در جلسات پیش از اعزام در اختیار زائران قرار می گیرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، «عادل مقصودی نژاد» به تشریح اقدامات صورت گرفته توسط کادر درمانی این... ادامه »
05
 اعزام عمره گزاران ایرانی از سوم فروردین ماه بطور موقت متوقف شد
چکیده: مسئول ستاد مدینه منوره گفت: عملیات اعزام زائران ایرانی سرزمین وحی از سوم فروردین متوقف شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت «مهدی حضوری» در گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته با مسئولان حج عربستان زائران ایرانی تا روز دوم فروردین ماه به این کشور اعزام و از روز سوم عملیات اعزام زائران متوقف شد... ادامه »
04
معرفی واحد حمل ونقل ستادعملیات عمره
چکیده: ازجمله خدمات مهمی که برای رفاه عمره گزاران ایرانی پیش بینی شده است امور مربوط به حمل ونقل است که درحوزه های مختلف ازجمله حمل ونق هوایی،برون شهری،درون شهری ،مزارات و... ارائه می گردد. برای اطلاع بیشتر از خدمات حمل ونقل در موسم عمره جاری گفتگویی با مسئول حمل ونقل ستاد عملیات عمره مفرده صورت گرفته که در ادامه تقدیم خوانندگان می شود. نصرالهی در... ادامه »
03
درگفتگو با مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج وزیارت در عربستان مطرح شد

شرح وظایف و فعالیتهای روزانه دفتر نمایندگی سازمان در عربستان

شرح وظایف و فعالیتهای روزانه دفتر نمایندگی سازمان در عربستان
چکیده: مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج وزیارت در عربستان درگفتگویی با پایگاه اطلاع رسانی این سازمان درمکه مکرمه گزارشی از شرح وظایف تعیین شده و فعالیتهای روزانه دفتر نمایندگی را ارائه نمود که در ادامه تقدیم خوانندگان می گردد. رضایی گفت دفتر نمایندگی بعنوان نمایندگی ثابت سازمان حج وزیارت درعربستان فعالیت می کند و عمده وظایف آن ارتباط مستمر با دستگاه های دول... ادامه »
01
حضور زائران ایرانی حاضر درمکه مکرمه در کنارخانه خداهمزمان با تحویل سال نو
چکیده: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج وزیارت از مکه مکرمه بامداد روز جاری(شنبه) هم زمان با لحظه تحویل سال نو اکثر زائران ایرانی حاضر درمکه مکرمه درمسجدالحرام حاضر شده و لحظه تحویل سال نو را درکنار خانه خدا گذراندند.بنا براین گزارش زائران با استفاده از  طرح نقل ترددی که از سوی ستاد عملیات عمره پیش بینی شده بود با نظم بسیار مناسب و درکمال آرامش ... ادامه »
01
حضور عمره گزاران ایرانی در مسجدالنبی(ص) هنگام تحویل سال نو
چکیده: زائران ایرانی عمره مفرده که هنگام تحویل سال نو در مدینه منوره بودند،  با حضور در مسجد شریف نبوی(ص) سال نو خود را آغاز کردند. به گزارش خبرنگار اعزامی سازمان حج و زیارت به مدینه منوره، زائران ایرانی در لحظه تحویل سال 1394 که به وقت مدینه منوره 01:45 بامداد اول فروردین 94 بود با حضور در مسجدالنبی(ص) سال نو خود را با قرائت قرآن و اقامه نماز و د... ادامه »
29
توصیه ها وتذکراتی به زائرین جهت حضور در حرمهای شریف در لحظه تحویل سال
چکیده: ساعت 2:15دقیقه به وقت ایران برابر با 1:45دقیقه بامداد به وقت عربستان سال جدید تحویل می گردد.بسیاری از ایرانیان مسلمانان آرزومند هستند چنین لحضه ای را دراماکن مقدس ومتبرک از جمله کنارخانه خدا و مسجد النبی (ص) بگذرانند.دست اندرکاران سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری در دو شهر مذکور با عنایت به این خواست زائران و همچنین تجربه سالهای گذشته در این... ادامه »
29
تعداد اعزام عمره گزاران ایرانی به مرز 340هزار نفر رسید
چکیده: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج وزیارت ازمکه مکرمه درآستانه پایان سال93 تعداد عمره گزارایرانی اعزام شده به عربستان به حدود 340هزار نفر رسید.بنا براین گزارش ازآغاز زمان شروع اعزام عمره گزارن به عربستان درتاریخ 12آذرماه 93 تا روز 28 اسفندماه جاری تعداد338671 نفر زائر اعزام شده اند.این تعداد زائر در قالب 2494 کاروان از سراسر کشور به سرزمین نزول ... ادامه »
28
مسئول مرکز پزشکی حج وزیارت در عربستان خبر داد

تمهیدات لازم پزشکی برای مراسم تحویل سال درمکه مکرمه

تمهیدات لازم پزشکی برای مراسم تحویل سال درمکه مکرمه
چکیده: مسئول مرکز پزشکی حج وزیارت در عربستان درگفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج وزیارت در مکه مکرمه از برنامه ریزی و پیش بینی امکانات مناسب رفاهی پزشکی برای زائرین ایرانی جهت حضور درمسجد الحرام در لحظه تحویل سال خبر داد. دکتر شیرخانی گفت در این راستا 2 اکیپ پزشکی همراه با آمبولانس در دوایستگاه اتوبوس غزه و باب علی از ساعت 22 روز جمعه حضو... ادامه »
صفحه 7 از 62اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین